5 pluginů, bez kterých se váš web před spuštěním neobejde

Pokračování článku o tvorbě WordPress webu pro kavárnu je tady a vy máte možnost zjistit, jakých 5 pluginů se vašemu webu budou jednoznačně hodit a na co před spuštěním a propagací určitě nezapomenout. Pokud jste předchozí díl tvorby webu kavárny přeskočili, doporučujeme vám se k němu vrátit. Vysvětluje hlavní účel webu, představuje nejdůležitější stránky a vysvětluje, jakým způsobem vám profesionální WordPress šablona ulehčuje práci a šetří čas. V případě naší ultimátní a nejlépe hodnocené šablony Ark to platí dvojnásob, protože má v sobě přímo předvytvořenou stránku kavárny, kterou je možné během minuty nainstalovat a pak již pouze upravit. Vše, co potřebujete pro tvorbu moderního webu, máte přímo v šabloně!

Pluginy rozšiřují funkčnost WordPressu a umožňují vám provádět další změny či nastavení. Pětice níže zmíněných pluginů funguje se šablonou Ark zcela perfektně a umožňuje vám web udělat ještě lepší. V přehledu jsou také uvedeny pluginy Slider Revolution a Fresh Performance Cache, které jsou zcela zdarma součástí šablony Ark a administrace vám je automaticky doporučí instalovat.

Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd

Web zatím není hotov a na všech propagačních materiálech je vaše URL adresa. Co dělat? Využijte plugin Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd, se kterým návštěvníkům místo rozpracovaného webu zobrazíte informaci o brzkém spuštění. V rámci placené verze můžete mimo jiné sbírat rovnou e-mailové kontakty.

Slider Revolution

Světově nejoblíbenější plugin pro tvorbu efektních sliderů dostanete k šabloně Ark zcela zdarma. Přidáte se tak k více než 4 milionům uživatelů, kteří ho používají. Od jednoduchých slideshow až po složité animace. Vaší kreativitě nebude nic stát v cestě. Neváhejte odprezentovat novinky opravdu stylově.

MailChimp

E-mailový marketing hraje v propagaci kavárny zásadní roli. Sbírejte kontakty a informujte je pravidelně o novinkách a dalších zajímavých nabídkách. Pokud jako nástroj pro rozesílku používáte oblíbený MailChimp, potěší vás šablona Ark skvělou kompatibilitou s pluginem MailChimp pro integraci přihlašovacích formulářů přímo do stránky.

Yoast SEO

Chcete, aby váš web vyhledávače milovaly? Mějte všechny důležité SEO faktory na stránce pod kontrolou. Šablona Ark si skvěle rozumí s pluginem Yoast SEO, který vám otevře dveře k širokým možnostem nastavení. Nemusíte být SEO guru. Plugin vás krok za krokem provede nejdůležitějšími parametry.

Fresh Performance Cache

Cachování dat je funkční metoda, pomocí které zrychlíte běh webových stránek. Návštěvníci nechtějí zbytečně čekat, a proto je šablona Ark nejen optimalizována pro co nejvyšší rychlost, ale zároveň k ní dostanete zdarma cachovací plugin Fresh Performance Cache. Stačí aktivovat a nic dalšího nemusíte řešit. Načítání se okamžitě znatelně zrychlí.

Na co před spuštěním nezapomenout?

Vše je hotovo, pluginy aktivovány a vy se těšíte na spuštění. Na co se zaměřit, než se na web podívají první návštěvníci? Vsaďte na body z tohoto kontrolního seznamu:

Kontrola veškerého obsahu

Pročtěte si znovu všechny texty včetně těch v hlavičce a patičce webu. Nezůstaly někde nějaké věty z dema? Stejně tak se znovu podívejte na všechny fotografie.

Testování odkazů

Proklikejte si velmi pečlivě web. Všechny odkazy musí být funčkní a směřovat tam, kam mají. Nezapomeňte na položky v menu a na odkazy z různých ikon.

Kontrola formulářů

Kontaktní i rezervační formulář si vyzkoušejte vyplnit a odeslat. Zjistit po několika měsících, že vám některý z těchto formulářů nefunguje, je opravdu hodně nepříjemné.

Měření návštěvnosti

Každého zajímá, kolik lidí chodí na jeho web. Mezi nejpoužívanější analytické nástroje zdarma patří Google Analytics. Pro jeho implementaci na web a do administrace doporučujeme plugin Google Analytics Dashboard for WP (GADWP). Společně s prvními návštěvami si zkontrolujte, zda-li se data o návštěvách korektně načítají.

Dostupnost pro vyhledávače

Avizovaný plugin Yoast SEO vás upozorní na všechny možné problémy. Po spuštění nezapomeňte zpřístupnit web pro vyhledávače. Zakázat prohledávání a indexování obsahu webu dává smysl pouze před spuštěním. Dostupnost najdete v Nastavení, konkrétně v sekci Zobrazování.

Co dalšího zkontrolovat?

Za normálních okolností by na kontrolním seznamu nemělo chybět testování webu v různých prohlížečích a na různých zařízeních. U šablony Ark jsme to udělali za vás. Pokud byste potřebovali nějaké úpravy a další funkce, neváhejte si nás najmout! Vytvořili jsme šablonu Ark a vytvoříme i váš web. Profesionální a sehraný tým pracuje rychle a s cílem vyhovět všem vašim představám. Pomůžeme vám jak s maličkostmi, tak s kompletní tvorbou webu.

Rychlá cesta k webu

S oceňovanou šablonou Ark vše zvládnete rychle a předvytvořený vzhled přímo pro kavárnu za vás udělá drtivou většinu práce během jedné minuty. Výsledkem je moderní a plně funkční prezentace, která se zákazníkům bude zkrátka líbit. A nejen to. Ukáže jim, že vám na nich skutečně záleží.

Copyright © 2020 FRESHFACE, s.r.o. | Privacy Policy

x

Abychom Vám mohli nabídnout maximální užitek z našich stránek, využíváme technologie cookies. Toto využití můžete odsouhlasit kliknutím na tlačíko Souhlasím níže. Více informací.