Jak vybrat skvělé barevné schéma pro váš WordPress web?

Kombinování barev a hledání toho správného schéma při tvorbě nového webu (nebo redesignu stávajícího) dokáže být časově náročné i pro zkušeného webového grafika. Při ladění designu webu je nutné stanovit, jaké pocity mají mít lidé z návštěvy webu, případně jaké emoce vyvolává přímo vaše značka. Vámi vybraná barvy musí ladit s tím, co se snažíte komunikovat bez ohledu na to, zda-li je to pouze osobní portfolio, nebo nový produkt velké společnosti.

Dejte si pozor na kontrast

Začátečnickou chybou při výběru barev na web je nedostatečný barevný kontrast. Bohužel tímto nedostatkem trpí i celá řada profesionálních WordPress šablon, které využívají světlé odstíny šedé pro zobrazení meta informací u výpisu článků. Lepší monitor je možná schopen je zobrazit, ale vy musíte počítat s tím, že většina lidé má doma horší vybavení než webdesigner či webový vývojář. Někteří mohou dokonce trpět zrakovými vadami.

Dostatečný barevný kontrast zjednodušuje čitelnost a procházení webu. Praktickým nástrojem pro hledání dostatečně kontrastních odstínů je Paletton. Tento nástroj nabízí možnost zobrazit si ukázkový web ve zvolené paletě a dokonce umožňuje simulovat některé vady zraku.

Kontrast je klíčový u písma. V případě oceňované šablony Ark jsme přesně z tohoto důvodu připravili pro každý prvek styl pro tmavý a světlý text. Vše dokážete změnit jedním klikem.

Úprava barev ve WordPress šabloně

Vyberete si WordPress šablonu, protože se vám líbí její design. Po čase se však rozhodnete barvy změnit a zjistíte, že to není vůbec tak jednoduché, jak jste si mysleli. Opravdu funkční správa barev je v šablonách stále ještě velkou vzácností.

V některých případech nelze barvy upravit přes administraci vůbec a vy musíte upravit styly v kódu, další šablony vám nabídnou možnost editovat pouze primární a sekundární barvu. Ještě horší scénář je, když sice můžete barvy prvků editovat, ale pouze jednotlivě. Jinými slovy máte například možnost změnit barvu nadpisu, ale pouze na jednom místě, nikoliv v rámci celé prezentace.

Protože je do detailu vyladěný design jednou z našich hlavních priorit, chtěli jsme v šabloně Ark nedostatky všech ostatních šablon překonat a přijít s propracovaným řešením, které by vám pomohlo barvy spravovat opravdu pohodlně. Výsledkem Global Color Library™. K dispozici máte paletu barev a možnost změnu barvy nastavit globálně pro celý web. Potřebujete přebarvit více prvků během krátké chvíle? S šablonou Ark to není žádný problém.

Global Color Library™

Global Color Library™

Snadný výběr barev nabízíme také v rámci výběru pozadí jednotlivých prvků. Background Layers Editor™ vám umožňuje nastavit jako pozadí barvu. Snadno tak zvýrazníte konkrétní obsah. Pochopitelně nechybí možnost jako pozadí nastavit video či obrázek s parallax efektem.

Background Layers Editor™

Background Layers Editor™

Když potřebujete barevnou inspiraci

Inspirací pro výběr konkrétního barevného schéma pro web se vám mohou stát předvytvořené stránky šablony Ark a palety, které připravili jiné uživatelé. Pravděpodobně největší komunitou sledující barevné trendy najdete na webu COLOURlovers, kde se neustále objevují nové palety a vzory.

Nebojte se s barvami pracovat

Barvy webu skutečně ovlivňují chování návštěvníků a tím pádem také konverzní poměr vašich cílů. Neváhejte tak barvy měnit, optimalizovat a testovat jejich různé kombinace, a to nejen v rámci prvků s výzvou k akci, ale také na dalších prvcích webu. Vyplatí se to!

Copyright © 2020 FRESHFACE, s.r.o. | Privacy Policy

x

Abychom Vám mohli nabídnout maximální užitek z našich stránek, využíváme technologie cookies. Toto využití můžete odsouhlasit kliknutím na tlačíko Souhlasím níže. Více informací.